Deprem bölgesinde ‘manevi rehberlik’ yapıyorlarmış! Hizbullahçı vakıftan çocuklara din dersi!

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra bölgede Menzil Cemaati ve Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen bazı dernek ve vakıflar, ‘yardım’ adı altında propaganda faaliyeti yürütüyor.

Yeni Yaşam Gazetesi’nden Tolga Balcı’nın haberine göre, Emniyet Müdürü Gaffar Okan, Yazar Konca Kuriş ve yüzlerce kişinin katledilmesinin bizzat faili olan Hizbullah’a yakın vakıf ve dernekler de bu süreçte deprem bölgesinde oldukça aktif durumda. Bu yapılanmalardan biri de Hizbullah’a yakınlığı ile bilinen Umut Kervanı adındaki vakıf.

Çocuklara dini dersler veriyorlar

Vakfın sosyal medya hesabı üzerinden ‘depremzede çocuklara manevi rehberlik desteği sağlıyoruz’ şeklinde bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda Kahramanmaraş’ta bir ilkokulda çekildiği anlaşılan bir resim de dikkat çekiyor. Fotoğrafta çocuklara işaret parmaklarını kaldırtılarak “tekbir” çektirildiği anlaşıyor.

Umut Kervanı yöneticileri Hizbullah üyeliğinden yargılanmış

Vakfın mütevelli heyetinde yer alan isimler de Hizbullah üyeliği nedeniyle gözaltına alınıp tutuklanmış.

Ayrıca Umut Kervanı Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyeleri de Hizbullah üyeliği nedeniyle gözaltına alınan isimlerden oluşuyor. Bunlardan biri ise taraftarlarının kendisine molla diyerek seslendiği Cemal Çınar. Çınar, Hizbullah’ın yönetici kadrosuyla birlikte yargılandığı davada 2013 yılında beraat etmişti. Çınar ile birlikte yargılananlar arasında Hizbullah tetikçileri Mehmet Bahattin Temel, Fikret Gültekin ve Sait Şahin gibi isimler de var. Bu isimler ‘örgüt yöneticiliğinden’ hapis cezaları aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir