Elon Musk çalışanlarına ev mi hediye edecek?

The Wall Street Journal’ın haberine göre, Austin, Teksas’tan yaklaşık 56 kilometre uzakta olan kasabanın adı muhtemelen Snailbrook olacaktır.

Yayın, Bastrop İlçesindeki Boring ve SpaceX tesislerinin yanına 110 ev inşa etme planlarını ortaya çıkaran belgeleri ortaya çıkardı. Rapor, Boring çalışanlarının geçen yıl konut başvurusunda bulunmaları için davet edildiğini ve iki veya üç yatak odalı bir ev için kiraların ayda yaklaşık 800 dolardan başlamasının beklendiğini belirtiyor. Yakındaki Bastrop’ta ortalama kira ayda yaklaşık 2.200 dolar, bu nedenle işçiler piyasa fiyatlarının altında ödeme yapıyor olacak.

Yine de kasabada yaşayan çalışanlar Musk’a daha fazlasını borçlu olacak. İş yerlerinden maaş almanın yanı sıra ona kira ödüyecekler. Raporda, Boring’den kovulmaları veya başka bir şekilde şirketten ayrılmaları durumunda evden ayrılmak için 30 günleri olacağı belirtiliyor. Yöneticiler, Musk’ın diğer şirketlerinden işçileri de Snailbrook konutlarına başvurmaya davet etme konusunu da tartışıyorlar; Tesla’nın Texas Gigafactory’si Bastrop kasabasına arabayla yaklaşık 30 dakika uzaklıkta.

Elon Musk çalışanlarına ev mi hediye edecek?

Kayıtların gösterdiğine göre, Musk son birkaç yılda Austin bölgesinde en az 3.500 dönümlük bir araziyi ele geçirdi. Musk, mimari tasarımcısı, eski kız arkadaşı Grimes ve Ye’nin ( Kanye West) geçen yıl birkaç kez kasabayla ilgili fikirleri tartıştığı, ancak bu görüşmelerden hiçbir sonuç çıkmadığı da bildirildi.

Bu arada, civardaki sakinler, projelerin çevresel etkileriyle ilgili endişelerini dile getirdiler. Journal’ın belirttiği gibi Boring, Colorado Nehri’ne günde 140.000 galon endüstriyel atık su boşaltmak için başvurdu. Boring’in tünel açma makinelerinin test edilmesinin yeraltı sularını ve kuyuları nasıl etkileyebileceği konusunda da endişeler dile getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir