İpek Özbey, Sözcü TV’ye katıldı

Sözcü TV, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. 1 Mart 2023 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayan Sözcü TV’de gazeteci transferleri de sürüyor.

Gazeteci İpek Özbey de Sözcü Televizyonu’na transfer oldu. Özbey kararını Twitter’da ‘dostça’ vurgusu yaparak: “Bugün bir karar aldım. Sözcü’den aldığım teklif üzerine 15 aydır çalıştığım Halk TV’den dostça ayrılıyorum. Burada çok güzel günlerim oldu. Başta sevgili patronum @cafermahiroglu olmak üzere @bengushap ve tüm mesai arkadaşlarıma, kısaca Halk TV ailesine teşekkür ederim” ifadeleriyle duyurdu.

Gazeteci İsmail Saymaz da 10 Nisan’da Halk TV’den ayrılarak Sözcü Televizyonu’na geçtiğini duyurmuştu.

Saymaz Halk TV’ye “Özellikle bağımsız, bağlantısız bir işverenin, gazetecilikte aileden yetişmiş bir işverenin sahibi olduğu medya grubunda herhangi bir çıkar odağının baskısı altında kalmadan ve ona göğsünü gererek yayıncılık yapabilme çabasının içerisinde olmayı çok istiyordum ve bu fırsat ikinci kez ayağıma geldi” eleştirisinde bulunmuştu. Halk TV ise Saymaz’ın sözleşmesine rağmen başka grupla anlaştığını ve bu tutumu profesyonel ve etik bulmadıklarını belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir