Sosyal medyada para ödeme devri başladı

Zuckerberg, Meta Verified’a kaydolanların Facebook ve Instagram’da mavi bir doğrulama rozeti, “proaktif kimliğe bürünme koruması” ve müşteri desteğine doğrudan erişim alacağını söyledi.

Platformun uygulama içi ödemelerdeki kesintilerini hesaba katarak, iOS veya Android aracılığıyla Meta Onaylı bir üye olursanız, uygulamanın ücreti web üzerinden aylık 12 veya 15 ABD Doları olacak. Ayrıca her ay birkaç yıldız (bunları Facebook içerik oluşturucularına bahşiş vermek için kullanabilirsiniz) ve Hikayeler ve Reels için ekstra çıkartmalar alacaksınız.

Avustralya ve Yeni Zelanda’nın aksine ABD’deki Doğrulanmış aboneler, uygulamaların bazı bölümlerinde henüz daha fazla görünürlük elde etmeyecek. Bir Meta sözcüsü “Teklifin bu kısmının nasıl çalıştığının kafa karışıklığına neden olduğu ile ilgili geri bildirimler aldık, bu nedenle bu bileşeni Avustralya ve Yeni Zelanda dışına genişletmeden önce değerini daha fazla araştırmak ve öğrenmek için zaman ayırıyoruz” dedi.

Sosyal medyada para ödeme devri başladı

Şirket, programı test etmeye devam ederken Verified’a başka özellikler eklemeye devam edeceklerini de söylüyor.

Meta, programı geçen ay Avustralya ve Yeni Zelanda’da başlatmıştı. Doğrulanmış Instagram ve Facebook kullanıcılarının Meta’ya hesaplarındaki ad ve fotoğrafla eşleşen resmi bir kimlik sunması gerektirdiğinden, bu, insanların mavi bir onay işareti ve diğer avantajlar için ödeme yapabileceği Twitter Blue’dan biraz farklı. Onay için 18 yaşında veya daha büyük olmak ve iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmiş olması gibi diğer bazı uygunluk gereksinimlerini karşılamak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir