Yaklaşan MCADE Lansmanı Öncesi Harika Bir Ortam Yaratıldı (Sponsorlu)

ABD’li kanun yapıcılar, dijital varlık satışlarına odaklanarak zengin kripto yatırımcılarına fayda sağlayan kanun boşluklarını kapatmak için bir kripto vergi reformu yapmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. ABD hükümeti ve SEC gibi devlet kurumları tarafından getirilen bir dizi mevzuat ve yasal zorlukların son halkasını oluşturan bu durum karşısında kripto meraklıları, kripto varlıklarının geleneksel yatırımları yöneten vergi kurallarına uymak zorunda kalıp kalmayacağını merakla bekliyor.

Bu durum aktif yatırımcılar için sorun yaratabilirken, uzun vadeli yatırımcılar, şu anda presale’inin son aşamasında olan yeni GameFi coini Metacade’in yerel MCADE coin’inin piyasaya sürülmesinden önce kendilerini güvende hissedebilirler.

Yeni Kripto Vergi Reformu Kripto Yatırımcıları için Ne Anlama Gelecek?

Mevcut mevzuat uyarınca, kripto yatırımcıları dijital bir varlık değer kaybettiğinde “wash sale” gerçekleştirebilmektedir. Bu, menkul kıymetin zararına satıldığı ve daha sonra fiyatın 30 günlük bir süre içinde değer kazanacağı umuduyla daha düşük bir değerden yeniden satın alındığı bir yöntemdir.

Bir yatırımcı zararına satış yaparak kağıt üzerinde varlık kaybını telafi edebilir, böylece bir ay içinde aynı para birimindeki potansiyel kazançlardan yararlanırken satılan kripto varlık üzerinde bir vergi indirimi sağlayabilir. Öneriler, vergi yükünü vergi mükellefinden borsalara kaydıracak ve böylece SEC’in kripto ticaret platformları üzerindeki denetimini artıracaktır.

Teklif henüz Kongre’den geçmemiş ve yasalaşmadan önce önemli engelleri aşması gerekecek olsa da, teklifler hükümetin dijital varlıklara daha yakından ilgi gösterdiğinin ve SEC kripto düzenlemelerinin daha olası hale geldiğinin bir başka göstergesi niteliğinde.

Metacade piyasaya çıkış tarihi yaklaştıkça daha da güçleniyor

Kripto vergi düzenlemesi tehdidi Kripto piyasasındaki belirsizliği artırırken, Metacade presale’i sırasında yatırımcıları kendine çekmeye devam ediyor.

ICO’nun (Başlangıç Kripto Arzı) 2022’nin 4. çeyreğinde token başına 0.008 dolardan başlatılmasından beri, sadece birkaç hafta içinde kayda değer bir yatırım seviyesine ulaşıldı. Artık presale son aşamasına geldiğine göre, yatırımcılar MCADE piyasaya sürülmeden önce makul bir fiyata heyecan verici yeni bir token satın almak için sınırlı bir süreye sahipler.

Metacade nedir?

Metacade, dünyanın en büyük “kazanmak için oyna” (P2E:Play-to-earn) oyun koleksiyonunu oyun meraklıları ve kripto hayranlarından oluşan geniş bir kitleye sunmayı amaçlayan yepyeni bir çevrimiçi sanal oyun salonudur. Metacade, GameFi oyunlarının P2E özelliğinin çok ötesine uzanan kapsamlı ve rakipsiz bir ödül sistemi ile büyüyen topluluğuna heyecan verici bir kazanç deneyimi sunmayı amaçlamaktadır.

Metacade tarafından sunulan diğer gelir kaynakları arasında, MCADE token sahiplerini kazançlı ödül çekilişlerine ve çevrimiçi turnuvalara giriş karşılığında coinlerini stake etmeye teşvik eden Compete2Earn (Kazanmak İçin Yarış) programı da yer alacak. Bu arada, gelişen bir topluluk oluşturmaya yardımcı olmak için, kullanıcılar alfa paylaşımı, incelemeler ve Reddit tarzı alt forumlara katkılar gibi sosyal içerikleri merkeze her gönderdiklerinde ödüller kazanacaklar.

MCADE nasıl çalışıyor?

MCADE bir ERC-20 coinidir ve platformun takas aracı olarak platformdaki diğer her şey için teşvik sağlarken oyunlara ve ürünlere erişim elde etmek için kullanılır. Kullanıcılar MCADE tokenlerini kullanarak Metacade’in ekosistemine katkıda bulunurken, harici reklamlar, oyun stüdyoları ve Web3 iş sağlayıcıları Metacade’de kendilerine ayrılan alan için ödeme yaparak veya oyun yayınlayarak platform için gelir elde etmektedir.

MCADE’in temel değerinin kilidini açmak için inşa edilen kapsamlı yardımcı programla, MCADE topluluğunun platformun geleceği ile ilgili tüm stratejik kararlarda tam oy hakkı kazanmasıyla tam bir yönetişim tokenı olmaya doğru ilerlemesi, projenin değerini daha da yukarı çekecektir. Bu arada, ekip ve platform kodları, projenin uygulanabilirliğini daha da doğrulamak ve yatırımcılara ek bir güvence sağlamak için sıkı CertiK denetiminden geçmiştir.

MCADE: GameFi inovasyonunu yönlendiriyor

Metacade platformu öncü ve yenilikçi özelliklerle doludur, ki bunların en iyisi çığır açan Metagrants programıdır. Geliştiriciler, Metacade için yeni özel oyunları geliştirirken destek almak üzere kripto fonuna başvurarak Metacade’i GameFI devriminin ön saflarına taşımaya yardımcı olabilirler.

Her başvuru bir havuzda toplanır ve MCADE topluluğuna sunulur, topluluk da favori projeleri için oy kullanır. En çok oyu alan başvurular, kripto finansmanı kazanır. Yeni oyunlar sadece platformun gelişmesine yardımcı olarak kullanıcıların Metacade ile bağ kurmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Web3 sektörünün geneli de bir başka heyecan verici Metacade özelliği olan Work2Earn (Kazanmak İçin Çalış) girişimi aracılığıyla en yeni geliştirici yeteneklere ulaşarak kazanç elde ediyor.

Metacade potansiyel taşıyor mu?

Kripto vergi tasarıları, yerleşik kripto para birimlerini potansiyel olarak harekete geçmeye zorladığından ve SEC tarafından yapılan incelemelerin artmasıyla, kripto piyasaları 2023’ün ilk haftalarındaki gelişimlerini gözden geçirmek zorunda kalabilir.

Metacade ise bu zorluklara rağmen son derece güçlü bir performans sergilemeye devam ediyor. Güvenilir yapısı ve çeşitli özelliklerle dolu platformu, ilk yatırımcılar için önemli kazançlar elde etme fırsatı sunuyor. 

Metacade presale’ine buradan katılabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir