CHP’nin yerel seçim takvimi netleşiyor

CHP’de Genel Başkan değişiminden sonra belediye başkanı adaylarının belirleneceği süreçte takvim netleşmeye başladı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), parti lideri Özgür Özel’in “2023 bitmeden belediyelerimizin önemli miktarını açıklamak istiyoruz” sözlerinin ardından önceki gün yerel seçim gündemiyle toplandı.

Edinilen bilgiye göre, toplantıda yerel seçim sürecinin takvimlendirmesi ve planlaması yapıldı. Aday belirleme sürecinde anketlerden, örgütten ve milletvekillerinin saha çalışmalarından yararlanılacak.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, aralıktan itibaren milletvekilleri ve örgütler Özel’in aday belirlemek için istediği raporları sahada çalışmaya başlayacak. Anketlerde ise üç farklı yerden anket istenip sonuçlarının kıyaslanması düşünülüyor.

Mevcut belediye başkanları için de Ankara, İstanbul ve Aydın hariç bu anketlere bakılacağı, başkanların seçim öncesi aldıkları oyu artırmalarının da yeniden aday olmaları için bir kriter olacağı belirtiliyor.

Aralık ayı içinde birçok yerde Özel’in sözünü verdiği “örgüt denetiminde önseçimi” yapılması da bekleniyor. Partinin yeni yönetimi İstanbul’da hedefin en az 25 ilçede başarı sağlamak olduğunu söylüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x