Meral Akşener: Gayretullaha dokunur, böyle bir şey olmaz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde partisinin yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

DHA’nın haberine göre, açılıştaki konuşmasında, “zengin-fakir ayrımının devlet eliyle eşitlendiği bir sürecin ortadan kalktığını” söyleyen Meral Akşener, “Ne zaman saray yaparsınız aynı şey olur. Bir tarafta aşırı israf, aşırı harcama. Bir tarafta zengin çocuklarının tavırları, bir tarafta da hem üniversite okuyan hem de sanayide çalışan gençler. Okula gidemeyen çocuklar ve solucanlı, böcekli yemek çıkan KYK yurtları” dedi.

“Bakın, dün söyledik bugün de söylüyorum; gayretullaha dokunur, böyle bir şey olmaz” diyen Akşener, “Dolayısıyla buradan, sizin aranızdan gençlerimiz adına, bu ülkeyi yöneten Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına sesleniyorum; birinci önceliğiniz eğitimi kalkındırmak olmalıdır. İkinci önceliğiniz ekonomiyi düzeltmek olmalıdır. Üçüncüsü ise gençlerin karnını doyurmak, onlara istihdam yaratmak, umutlarını tekrar canlı tutmak olmalıdır. ‘Defolup giderseniz gidin’ denmemelidir” şeklinde konuştu.

‘ALLAH, ATATÜRK’TEN BİN KERE RAZI OLSUN’

Cumhuriyet’in insanlara fırsat eşitliği tanıyan bir sistem olduğunu belirten Akşener, şunları söyledi:

“Şurada duran adam benim kocam, zengin bir ailenin oğlu kolej mezunu. Ama burada hitap eden benim. Niye? Çünkü o eğitim bana bunu sağladı. Küçük memurun kızı Meral, burada size hitap ediyor. İşte Cumhuriyet buydu. Hem bir kadın hem de köyde doğmuş bir kız çocuğu olarak söylüyorum. O okulları kazanma şansını bana bu Cumhuriyet verdi. Allah Atatürk’ten bin kere razı olsun. Allah, Cumhuriyet’i kuranlardan bin kere razı olsun.”

‘TORUNUMUN ŞANSI BENDEN DÜŞÜK’

AK Parti’nin fırsat eşitliğini ortadan kaldırdığını belirten Meral Akşener, “Ama bugün Sayın Erdoğan ve arkadaşları maalesef bütün eğitimle ortaya konulan fırsat eşitliğini kaybettirdi. Torunumun şansı benden düşük. Senin çocuğunun şansı senden düşük. Dolayısıyla beslenemeyen, okullarda doğru dürüst sonuçlar alamayan, mezun olduktan sonra torpili olmadığı için mülakatta harcanan bu gençlerin ahı, başta Sayın Erdoğan seni, sonra hepimizi çarpar” ifadelerini kullandı.

‘REKABET SİZİN LEHİNİZE İŞLEYECEK’

İYİ Parti’nin halk için “üçüncü bir seçenek” olduğunu ifade eden Akşener, “İki yumruk arasında sıkışmış milletimizi bu işten kurtarmak için, üçüncü bir seçenek ortaya koymak için, yerel seçimlere İYİ Parti olarak hür ve müstakil şekilde gireceğiz. Milletimizden bizi değerlendirmesini istiyoruz. Ve nasıl EYT’lilerin çözümünde bizim sözümüz dinlendiyse, yarın emeklilerin de sözünün dinlenebilmesi için, o rekabetin ortaya konması lazım. Biz, sizden oy istiyoruz. Göreceksiniz ki rekabet sizin lehinize işleyecek” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, konuşmasının ardından parti binasının açılışını gerçekleştirdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x